Příběhy z nízkoprahu

Minulý rok proběhla kampaň s názvem NEJSME ODPAD, kterou uskutečnila služba BARÁK nízkoprahový klub v Třebíči. Hlavním prvkem bylo 5 video-spotů inspirovaných příběhy z jejich klubu.

Znáte nízkoprahové kluby? Víte, jak to tam funguje, s čím tam můžete přijít, jak je využít?

Třeba máte takové místo i ve vašem okolí a ani o něm nevíte ☺

I to byl jeden z cílů této kampaně, zvýšit povědomí o nízkoprahových klubech a přiblížit jejich fungování.

V nízkoprahu si můžete s pracovníky promluvit o čemkoli, co vás zajímá, trápí, tíží nebo s čím si nevíte rady, tak jak uvidíte v příbězích, ve kterých se objevují různá témata, jako škola, rodina, vztahy s kamarády, sebepoškozování, osamocení nebo experimentování s návykovými látkami.

Příběh Tomáše (14 let)

Příběh Nikol (16 let)

Příběh Radka (13 let)

Příběh Míši (18 let) 

Poslední příběh je trochu jiný, není totiž inspirovaný, ale skutečný. Jedná se o bývalého klienta, který do Klub BARÁK navštěvoval řadu let. Freedy měl svůj sen a to produkovat filmy a natáčet.

Za podpory Klubu BARÁK vzešel první impulz a klient se přihlásil do projektu, díky kterému natočil svůj první film. Sen se mu splnil a dnes má vlastní produkční společnost, prostřednictvím které vznikla i tato série video-spotů. Mrkněte na celý jeho příběh.

Podobné články

Hormonální antikoncepce: Víš o ní vše podstatné?
Být „pod vlivem“ máme všichni spojené především s alkoholem a dalšími drogami. Vliv na nás však kromě chemických látek mají také lidé kolem nás. A informace, které o světě kol...

Sleduj nás

#zustannadvlivem