Těkavé látky

Jsi v tom až po uši a nevíš, jak z toho ven? Máš podezření, že kamarád(ka) nebo člen rodiny bere drogy a chceš mu pomoci? Nebo jsi zvědavý a tahle problematika tě zajímá? Pak jsi tu správně.

Jestli si nevíš rady a potřebuješ pomoct, podívej se na naši mapu pomoci nebo využij bezplatnou linku bezpečí, která funguje nonstop – 116 111.

Jedná se o chemické látky, které se čichají či inhalují a vyvolají pocit jako při opilosti, vzbuzují omámení a vibrace v hlavě. Po načichání se můžeš cítit spokojeně a poblouzněně, ale mohou přijít i haluze, agresivita nebo chvilková ztráta paměti či podrážděnost.

Tyhle drogy rozpouštějí látky tukové povahy, poškozují molekuly bílkovin. Chemikálie se v plicích velmi rychle vstřebávají do krve a putují do mozku a ostatních orgánů (ledviny, játra, kostní dřeň), kde často způsobují nevratné fyzické a mentální poškození

Jak z toho ven

Pokud cítíš, že mají těkavé látky mají nadvládu, je na čase se tomu postavit. Po vysazení těchto látek většinou nepřichází fyzické abstinenční příznaky, ale můžeš pocítit psychickou nepohodu nebo silné bažení po droze.

Neboj se svěřit a promluv si o tom se svými blízkými nebo s odborníkem, který ti s tvou závislostí pomůže.

Sleduj nás

#zustannadvlivem